Jakou květinu vybrat k Valentýnu?

 

A je to zase tady... Vánoční šílenství je za námi a již nám klepe na dveře sv. Valentýn - svátek všech zamilovaných. Slavíme jej 14. února. Toto datum není náhodné, jedná se o den, kdy byl r. 269 popraven kněz jménem Valentýn, který za vlády v Římě tajně oddával zamilované páry přes přísný zákaz císaře Claudia II. O 200 let později byl Valentýn prohlášen za svatého a stal se patronem všech zamilovaných

Jaká květina je vhodná na sv. Valentýna?

S ohledem na charakter svátku všech zamilovaných a zaběhlé tradice určitě neuděláte chybu kyticí růží. Nejčastější volbou jsou červené růže, které svojí květomluvou všeobecně vyjadřují upřímnou lásku a city. Červené růže jsou také v období Valentýna nejdostupnější, v každém běžném květinářství jich zajisté seženete dostatek k vytvoření té nejlepší a nejkrásnější kytice. 

Výbornou volbou jsou také růžové a bílé růže. V případě růžových růží vyjadřujeme romantickou lásku, někdy může kytice růžových růží dobře vyjádřit naše skryté, tajné city. Bílé růže vyjadřují přátelství, nevinnost a upřímné srdce.

Co se týká velikosti kytice, není vázáno žádným doporučením, jak by měla valentýnská kytice vypadat. Záleží opravdu na Vašich možnostech a rozhodnutí, zda darujete 3 růže, 30 růží nebo velkou a ohromující kytici 100 růží

ROZVOZ KVĚTIN NEBO OSOBNÍ PŘEDÁNÍ?

Kytice k Valentýnu nemusí být darována vždy jen před večeří při svíčkách v domácím prostředí. Zkuste být letos originální a zkuste své milované "zavařit" třeba přímo na pracovišti. Závistivé pohledy kolegyň v kanceláři ji budou pronásledovat ještě dlouhou dobu po sv. Valentýnu... 

Rozvoz květin na Valentýna zajistíme do firem a kanceláří, stejně tak i domů a do restaurací. Je jen na Vás, zda ke kytici připojíte přáníčko se vzkazem a zda se na něj podepíšete či nikoli. Pokud ve vzkazu neuvedete svůj podpis, kytici doručíme anonymně. S touto informací můžete naložit podle svého uvážení -  anonymní doručení lze využít ke zvýšení napětí a momentu překvapení při samotném předání kytice.

JAKÝ VZKAZ ZVOLIT K VALENTÝNU?

Vzkazy a přáníčka - to je samostatná kapitola, pokud se jedná o sv. Valentýna. Samozřejmě velice záleží na tom, komu květinu posíláte. Nejčastěji jsou květiny k Valentýnu posílány z lásky přítelkyním a manželkám, láska ale nemusí být pouze ta partnerská - výjimkou nejsou valentýnské květiny v rámci rodinných kruhů a přátel. 

Jedná-li se o vzkazy v rámci partnerských vztahů, nejvíce záleží na Vaší kreativitě a na tom, jak moc chcete vybočit z průměru. Některé příklady vzkazů, které jsme přikládali ke květinám na Valentýna uvádíme níže.

:-) A ještě jedna technická poznámka nakonec: posíláte-li (ať již z jakéhokoli důvodu) na Valentýna více kytic na různé adresy, pečlivě si obsah všech přáníček zkontrolujte. Nevhodně zvolená nebo zaměněná slova mohou napáchat nenapravitelné škody ! :-)

 Růže k lásce schůdeček, s úctou ... 

- podpis necháme na Vaší fantazii, ale skutečnost je taková, že tento vzkaz je jeden z nejúspěšnějších textů, které na Valentýna do přáníček vyplňujeme :-)

Krásné je milovat, krásné je žít, krásné je vzpomínat, ale nejkrásnější je s tebou být ! Krásného Valentýna !!!

- klasický a krásný zamilovaný vzkaz

Doufám, že vše dorazí v pořádku i přesto, že by náhodou padaly meteority. A proč 13.2.? Přeci proto, že slavit Valentýn s ostatními není můj styl. :)

- chcete být originální? prostě pošlete kytici k Valentýnu 13.2. :-)

Kdy půjdeme na běžky?

- no tak i takhle může vypadat vzkaz ke kytici 101 červených růží poslaných k Valentýnu... a myslíte, že nakonec běžky ve Špindlu proběhly???

Krásného Valentýna. Tajný ctitel.

- tento vzkaz nedoporučujeme - je to jako přijít domů z práce o dvě hodiny dříve...

Od burana roku - pro princeznu k Valentýnu.

- původně jsme k tomuto vzkazu také chtěli napsat komentář - necháme ale raději jen tak :-)

Objednávku lze provést i telefonicky na tel.: 775111349 nebo 775198929

ČERVENÉ RŮŽE - CENA