Helloween

Dekorace HelloweenDekorace dýně

Dýně k dlabání, dýně Hokaido

Dýně Hokaido, dýně k dlabání, okrasné tykve

Okrasné tykve, tykvičky a tykviččata naleznete u nás na prodejně zpravidla již koncem září. Díky přímému nákupu od pěstitele Vám je můžeme nabídnou za rozumné ceny. Dýně k dlabání v různých velikostech i dýně Hokaido, které jsou velice vhodné i na vaření, máme vždy až do vyprodání zásob.

Historie Halloweenu sahá až k dávnověkým Keltům. Tehdy se rok dělil na dvě období - období hojnosti a období zimy a hladu. V listopadu pro ně začínala doba temna, zásoby potravy se rychle tenčily a lidé v první listopadový den uctívali svého Boha Mrtvých - Anwinna. Lidé věřili, že té noci se domů vraceli duše zemřelých a vyhledávaly tak pomoc příbuzných, aby jim pomohli překročit onu hranici do Zeme Mrtvých. Lidé proto vyráběli svítilny z vydlabaných řep, aby duchům posvítili na cestu. Sami se převlékali do starých cárů a malovali si obličeje, aby se sami uchránili před zlými duchy. Té noci se říkalo Samhain.   

V našem obchůdku máme pro Vás připraveny jak malé okrasné tykve, které lze použít jako dekoraci např. na stůl apod.. tak velké dýně, které lze vydlabat a využít více způsoby :

Jak vydlabat dýňi 

Dýňový kompot

Dýňová marmeláda

Okrasné tykve