Potřebujete větší množství růží?

30 růží, 50 růží, 70 růží, 100 růží...

Červené růže máme vždy skladem a ihned k odběru. Kytice růží Vám můžeme připravit na počkání, i bez předchozího objednání, budeme ale raději, pokud nám předem zavoláte.

Preferujeme standardní růže délky 70 cmNIKOLI  40 - 50 cm, jak bývá běžnou praxí.

Standardně máme v nabídce např. červené růže Red Naomi nebo Rhodos (velkokvěté růže, které dokáží opravdu vyplnit kytici). Kontakt na naše květinářství naleznete na našem e-shopu.

Tel.: +420 775111349 nebo +420 775198929

Levné růže v Praze

Levné růže Praha

 

Květiny je možné objednat telefonicky, emailem či přes E-SHOP.  Využít můžete osobní odběr kytice růží v našem květinářství na Praze 5, nedaleko od OC Anděl. Kytici růží si také můžete nechat doručit - využijte službu rozvoz květin Praha.

Růže

Pěstitelské oblasti růží najdeme v různých částech světa. Jsou jimy Jižní Afrika (Keňa,Etiopie), Jižní Amerika (Kolumbie,Ekvádor) i Evropa (Holandsko, Německo).

Nejvýznamějším vývozcem řezaných květin na světě je v současné době Holandsko. Je také centrem vývoje nových odrůd květin a je lídrem technologií pro pěstování. Prostřednictvím burzy zde nabízí své produkty více než 6000 pěstitelů a dovozců květin z celého světa.

Kvalitativními znaky růže jsou především:Kytice růží

  • délka stonku
  • velikost květu
  • síla stonku
  • stav listů
  • otevřenost květů

Uchovávání

Pro uchovávání růží dávejte přednost skleněným vázám před keramickými či kovovými. Váza na květiny by měla být naprosto čistá, aby se ve vodě nehromadily bakterie na které jsou růže velmi citlivé. Vodu vyměňujte každý den, v teplejších obdobích doporučujeme i dvakrát denně.

Interval výměny vody je možné prodloužit používáním přípravků k udržení kvalita vody ve váze (Floralife Clear atd..)

Pro uchování růží není vhodné míchat ve váze nové růže se starými.

Než vložíte růže do vázy, odstraňte listy ze spodní části stonku, která bude pod vodou a nad úrovní vody. Listy, které by byly ponořené by uhnily a vzniklé bakterie by poškodily kvalitu vody.

Péče

Růže často seřezávejte ostrým nožem. Musí být seříznuty dostatečně šikmo, aby mohly naasát velké množství vody. Když navíc seříznutí provedete pod tekoucí vodou, nevytvoří se ve stonku vzduchové bubliny které urychlují proces stárnutí rostliny.

Stonky zkracujte každý den - bakterie se tvoří zejména na koncích stonků.

KVĚTINÁŘSTVÍ PRAHA - ROZVOZ KVĚTIN